ایده ها “اقتصاد جهان با چه تئوری هایی اداره می شورد”

ایده هایی اقتصاد جهان

اقتصاد جهان براساس ایده هایی پیش می رود که دانشمندان علم اقتصاد سال ها درباره آنها تحقیق و مباحثه کرده اند. خروجی ذهن اقتصاد دانان توسط نیروهای تکنوکرات به برنامه هایی اجرایی و اصول مدیریت کشورها تبدیل می شود .
بررسی روند رشد کشورهای توسعه یافته نشان می دهد، هر اقتصادی که بیشتر بر منطق و تئوری های اقتصادی جامع و کامل متکی شده، نتایج درخشان تری هم بدست آورده است. برهمین اساس کشورهای توسعه یافته به تقویت جایگاه نهاد دانشگاه بخصوص در حوزه اقتصادی توجه ویژه دارند و سعی می کنند هرچه می توانند به پویایی این نهاد کمک کنند .

کتابی که پیش روی شماست سعی کرده ، فعالان اقتصادی و خوانندگان عمومی و علاقه مندان علم اقتصاد را با تئوری های اقتصادی آشناسازد. این کتاب محصول یک ویژه نامه خواندنی در نشریه اکونومیست است. کتاب « ایده ها » تمرکز خود را بر این اصل قرار داده که وقتی در مورد یک اقتصاد دانان صحبت می کند، تئوری اصلی مورد نظر او و نتایج اجرایی این ایده را بررسی و ارائه کند. برهمین مبنا هم خواننده پس از مطالعه هر بخش به درک درستی از اثرات اجرایی ایده مورد نظر می رسد. در این کتاب از اندیشمندان کلاسیک علم اقتصاد تا اقتصاددانان معاصر مورد بررسی قرار گرفته اند. کتاب سعی کرده قضاوت آشکاری در مورد ایده مورد بررسی نداشته باشد و تنها در نقش گزارشگری صادق و معتمد باقی بماند.
نتیجه اینکه هیچ تئوری مورد حمایت نویسندگان قرار نگرفته و آنها با قلمی روان ولی بدون موضع اندیشه های اقتصاددانان مورد نظرشان را تشریح کرده اند. این کتاب ادعای جامعیت قطعی در مورد بررسی تمام اندیشه های اقتصادی را ندارد ولی با این وجود تلاش کرده ، بیشترین تعداد از اندیشه های اقتصادی را با حور مرور زندگی اقتصاددانان گردآوری کند…

مجموعه فورم های امتحانات جمعی ولایات مختلف سال ۱۳۹۹

مجموعه فورم های امتحانات جمعی ولایات مختلف سال ۱۳۹۹

  • مشخصات
  • زبان نوشتاری: فارسی
  • تعداد برگه ها: 372 صفحه
  • فارمت کتاب: pdf
  • حجم: 2امی بی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *